Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Ирска: Времето минува, потребен е сериозен предлог

Европската унија и Велика Британија треба да ги намалат несогласувањата за да постигнат нов договор за Брегзит, а Лондон мора да излезе со сериозен предлог, изјави денеска ирскиот министер за надворешни работи Симон Ковни, предупредувајќи дека истекува времето.

Back to top button
Close
Close