ЕвропаЕвропа.Портал

Ирска повторно се „заклучува“ по Божик

Ирска планира по Божик да ги затвори рестораните, пабовите кои служат храна и некои продавници, помалку од еден месец откако ја повлече претходната блокада, но и откако здравствените власти предупредија дека во земјата се зајакнува третиот бран на пандемијата на коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close