Svet.SlajderСветСвет.Портал

 Ирска отвори две истраги против Фејсбук

Ирската служба за заштита на податоци на корисниците (ДПЦ) денеска покрена две истраги против Фејсбук, откако изрази загриженост поради управувањето со оваа социјална мрежа со лични податоци на децата на Инстаграм.

Back to top button
Close
Close