СветСвет.Слајдер

Иранските пратеници го усвоија контроверзниот предлог-закон за ограничување на Интернет

Парламентот на Иран денеска усвои закон за засилување на цензурата на Интернет, по долготрајните дискусии меѓу противниците и поддржувачите во земјата каде што информациите веќе се строго контролирани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close