Svet.SlajderСветСвет.Портал

Иранскиот Парламент покренува обвинение против шефот на државата

Иранскиот Парламент покрена обвинение против претседателот Хасан Рохани, во момент на зајакната борба за моќ меѓу тврдокорните и умерените ирански политичари и реформистите блиски до шефот на државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close