СветСвет.Портал

Ирански командант ги повика Ирачаните да ги нападнат американските сили

Висок командант на Иранската револуционерна гарда, за време на состанокот минатата недела во Багдад, ги повика припадниците на ирачката шиитска милиција да ги интензивираат нападите врз американските цели, пренесуваат странските агенции, цитирајќи извори од милицијата и од ирачките безбедносни сили кои се запознати со состанокот.

Back to top button
Close
Close