Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Ирански дипломат осуден на 20 години затвор во Белгија

Белгискиот суд во Антверпен го осуди иранскиот дипломат на дваесет години затворска казна поради терористичко планирање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close