BotëBotë.Portal

Irani: KB-ja të dënojë vrasjen e shkencëtarit bërthamor

Vetëm disa orë pas vrasjes së shkencëtarit bërthamor iranian Mohsen Fahrizade, Teherani zyrtar i ka kërkuar Këshillit të Sigurisë së KB-së të dënojë vrasjen dhe pastaj të marrë masa kundër atyre që janë përgjegjës për krimin e kryer.

Back to top button
Close
Close