BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Irani: Do t’i sulmojmë Izraelin dhe Dubain, nëse SHBA-ja përgjigjet

Irani është kërcënuar se do t'i bombardojë Izraelin dhe Dubain, nëse SHBA-ja hakmerret për sulmin raketor iranian ndaj dy bazave me ushtarë amerikan në Irak

Teheran, 8 janar 2020 (MIA) – Irani është kërcënuar se do t’i bombardojë Izraelin dhe Dubain, nëse SHBA-ja hakmerret për sulmin raketor iranian ndaj dy bazave me ushtarë amerikan në Irak.

“I paralajmërojmë të gjithë aleatët e SHBA-së të cilët u dhanë baza ushtrisë së tyre terroriste, se çdo territor që shërben si pikë fillestare për aktivitete agresive kundër Iranit do të sulmohet”, kumtoi Garda Kombëtare e Iranit.

Garda iraniane gjithashtu u kanos se do ta bombardojë Haifën në Izrael dhe Dubain në Emiratet, raporton “Dejli Meil”. ls/fab

 

Таг
Back to top button
Close
Close