Свет

Иран заплени јужнокорејски танкер, Јужна Кореја побара итно ослободување

Јужнокорејското Министерство за надворешни работи денеска побара итно ослободување на нивниот танкер со хемикалии, кој беше заробен од иранска поморска единица во водите во близина на Оман.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close