Svet.SlajderСвет

Иран вети поддршка на Хамас во борбата против Израел

Техеран ќе му пружи сеопфатна поддршка на Хамас во борбата против Израел, изјави шефот на специјалните сили на иранските вооружени сили „Ал-Кудс“, кои се дел од Корпусот на исламската револуционерна гарда (ИРГЦ) Исмаил Кани во телефонски разговор со еден од водачите на Хамас, Исмаил Ханија, јави Дојче веле, повикувајќи се на ирански државни медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close