СветСвет.Портал

Иран: Јужна Кореја не треба да ја политизира заплената на танкерот

Иранските власти ја предупредија Јужна Кореја дека не треба да ја политизира заплената на јужнокорејскиот танкер од страна на Техеран, и побараа од Сеул да ги ослободи седум милијарди долари кои се замрзнати поради американските санкции против Иран.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close