СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Иран тврди дека имаат дронови со дострел од 7.000 километри

Командатот на Иранската револуционерна гарда тврди дека Иран има беспилотни летала со дострел од 7.000 километри.

Back to top button
Close
Close