Svet.SlajderСвет

Иран се заканува дека ќе ги напушти преговорите за нуклеарниот договор ако нема напредок

Главниот преговарач на Иран предупреди дека тековните разговори за заживување на нуклеарниот договор од 2015 година, мора наскоро да напредуваат, затоа што во спротивно, тој ќе замине.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close