Svet.SlajderСвет

 Иран се спротивставува на измени во договорот за нуклеарно оружје

Министерството за надворешни работи на Иран ја отфрли можноста за какви било нови преговори или амандмани на учесниците во договорот за ограничување на нуклеарното оружје со светските сили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close