Svet.SlajderСвет

Иран: Саудиска Арабија е извор на тероризам и екстремизам

Министерството за надворешни работи на Иран денеска ја опиша Саудиска Арабија како извор на тероризам и екстремизам, додавајќи дека Ријад секогаш се обидува да го прикрие овој факт, пренесува Ал Џезира.

Back to top button
Close
Close