Svet.SlajderСветСвет.Портал

Иран: Прво укинување на санкциите, а потоа прекин на развојот на нуклеарната програма

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамед Џавад Зариф денеска потврди дека неговата земја нема да ги прифати барањата на САД да го прекинат развојот на својата нуклеарна програма се додека официјален Вашингтон не ги укине санкциите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close