СветСвет.Портал

Иран прогласи општа мобилизација поради коронавирусот

Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска прогласи „општа мобилизација на нацијата и Владата“ поради соочување со третиот бран на коронавирусот, откако здравствените власти потврдија најголем број на дневни случаи во најтешко погодената земја на Блискиот Исток.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close