Svet.SlajderСветСвет.Портал

Иран почна со тестирање на домашната вакцина врз луѓе

Иран почнува со тестирање на домашната вакцина против  коронавирусот врз луѓе, во време кога поради американските санкции се соочува со тешкотии да купи доволни количества вакцини од странство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close