СветСвет.Портал

Иран: ОН да го осуди убиството на нуклеарниот научник

Само неколку часови откако е убиен иранскиот нуклеарен научник Мохсен Фахризаде, официјален Техеран побарал од Советот за безбедност на ОН да го осуди убиството, а потоа да преземе мерки против одговорните за извршеното злосторство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close