Svet.SlajderСветСвет.Портал

Иран обезбеди 250.000 вакцини од Синофарм

Иранското Министерство за здравство соопшти дека од Кина денеска во земјата ќе пристигнат 250.000 дози вакцина „Синофарм“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close