СветСвет.Слајдер

Иран негира вмешаност во смртоносниот напад врз танкер во близина на Оман

Портпаролот на иранското Министерство за надворешни работи, Саид Катибзадех денеска демантираше дека Иран извршил напад со дрон врз нафтен танкер во близина на брегот на Оман

Back to top button
Close
Close