СветСвет.Портал

Иран најави зголемување на производството на збогатен ураниум

Иран го извести органот за надзор на нуклеарната програма при ОН дека може да започне со збогатување на ураниум до нивоа многу повисоки од дозволените, наведени во условите на нуклеарниот договор од 2015 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close