СветСвет.Портал

Иран го осуди мешањето на САД во неговите внатрешни работи

Иран денеска го осуди „мешањето“ на САД во неговите внатрешни работи, откако Стејт департментот ги критикуваше претседателските избори во Исламската република минатата недела, како „нефер и неслободни“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close