Svet.SlajderСвет

Иран го ослободи капетанот на јужнокорејскиот танкер запленет во јануари, бродот ја продолжи пловидбата

Министрството за надворешни работи на Јужна Кореја соопшти дека Иран го ослободи капетанот на јужнокорејскиот танкер запленет во јануари и оти бродот ја продолжил пловидбата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close