Svet.SlajderСветСвет.Портал

Иран го ослободи екипажот на запленетиот јужнокорејски танкер

Министерството за надворешни работи на Иран денеска соопшти дека е ослободен екипажот од јужнокорејскиот танкер, што беше запленет од иранската армија во Персиски Залив во јануари годинава

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close