СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Иран ги поздрави најавите од САД за можно укинување на некои санкции

Иран денеска ги поздрави „ветувачките“ неодамнешни коментари на американски функционери кои предлагаат САД да ги укинат санкциите за да се вртат на нуклеарниот договор од 2015 година.

Back to top button
Close
Close