СветСвет.Портал

Иран ќе им исплати отштета на семејствата на загинатите при соборувањето на украинскиот авион

Иранската Влада одобри фонд за исплата на отштета на семејствата на загинатите при соборувањето на украинскиот патнички авион од страна на иранските сили над Техеран во јануари годинава, соопшти денеска кабинетот на претседателот Хасан Рохани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close