Svet.SlajderСветСвет.Портал

Иран демантира дека се меша во изборите во САД

Владата на Иран денеска го повика швајцарскиот амбасадор за да изрази протест поради, како што наведе, неоснованите сомнежи на САД дека Техеран се обидел да се вмеша во претседателските избори

Back to top button
Close
Close