СветСвет.Портал

Ирак: Во протестите загинаа четири лица, а 108 се повредени

Четири лица се убиени, а 108 се повредени во денешните антивладини протести во ирачкиот главен град Багдад, соопштија медицински и полициски извори.

Back to top button
Close
Close