Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ирак: Три ракети погодија база во која се американски војници

Ракетите од типот „Каќуша“ експлодираа во кругот на базата Балад во Ирак, 80 километри северно од Багдад, во која има американски сили.

Багдад, 4 јануари 2020 (МИА) – Три ракети експлодираа во ирачка база во која се сместени и американски војници.

Ракетите од типот „Каќуша“ експлодираа во кругот на базата Балад во Ирак, 80 километри северно од Багдад, во која има американски сили.

Нема повредени во нападот, изјавија извори од безбедносните служби. Нема други детали за нападот. зш/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close