Svet.SlajderСвет

Ирачкиот премиер го разреши министерот за здравство

ремиерот на Иран Мустафа ал Кадими денеска го разреши министерот за здравство Хасан ал Тамими по пожарот во ковид болницата во Багдад, при што загинаа 82 луѓе, а повредени се над 110 лица

Back to top button
Close
Close