СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Вонредна седница на ирачкиот Парламент

Ирачкиот Парламент денеска ја почна вонредната седница на која присуствува и ирачкиот премиер Адел Абдул Махди.

Багдад, 5 јануари 2020 (МИА) – Ирачкиот Парламент денеска ја почна вонредната седница на која присуствува и ирачкиот премиер Адел Абдул Махди.

Ирачките пратеници изјавија дека ќе ја искористат специјалната седница за да гласаат за резолуцијата во која се бара од владата да му каже на Вашингтон да ги повлечат американските трупи од земјата. паг/

 

Таг
Back to top button
Close
Close