СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Ирачката армија собори две беспилотни летала во базата со американски трупи

Ирачката армија денеска соопшти дека нејзините противвоздушни сили пресретнале и собориле две беспилотни летала во воената база Аин ал-Асад, каде се наоѓаат американските трупи.

Back to top button
Close
Close