Свет

ИОМ: Пронајдени три тела, а 13 лица се водат за исчезнати во потонат брод крај либискиот брег

„Најмалку 13 животи се изгубени на море и три тела се извадени откако синоќа се случи трагичен бродолом крај брегот на Либија“, соопшти либиската канцеларија на ИОМ.

Back to top button
Close
Close