Svet.SlajderСветСвет.Портал

ИОМ: Приближно три милиони мигранти не можат да се вратат дома поради Ковид-19

Затворените граници и воведените ограничувања поради пандемијата со новиот коронавирус го блокираа враќањето дома на околу три милиони мигранти ширум светот, објави денеска Меѓународната организација за миграција (ИОМ)

Back to top button
Close
Close