0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ИОМ: Најмалку 57 лица се удавија во превртен брод кај либискиот брег

„Рибарите и крајбрежната стража донесоа неколкумина преживеани на брегот од Либија“, напиша портпаролката на ИОМ, Сафа Мешели, на Твитер, без да прецизира колку луѓе биле спасени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close