0_Спорт.ПорталОстанато

ИОК не попушта, маратонот на ЛОИ 2020 дефинитивно ќе се трча во Сапоро

Гувернерката на Токио, Јурико Коике, е лута што Меѓународниот олимписки комитет одлучи маратонот на Олимписките игри следната година, да се трча во Сапоро, на 500 километри од главниот град на Јапонија.

Back to top button
Close
Close