0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Inzagi: Jam pak i zemëruar me Kristijanon dhe Mesin

Sulmuesi legjendar dhe trajner aktual i Beneventos, Filipo Inzagi e komentoi ripërtëritjen e sezonit të futbollit në Itali, ndeshjen e sontme mes Juventusit dhe Milanit, si dhe super yllin e Juventusit, Kristijano Ronaldos.

Romë, 12 qershor 2020 (MIA) – Sulmuesi legjendar dhe trajner aktual i Beneventos, Filipo Inzagi e komentoi ripërtëritjen e sezonit të futbollit në Itali, ndeshjen e sontme mes Juventusit dhe Milanit, si dhe super yllin e Juventusit, Kristijano Ronaldos.

“Unë jam shumë i gëzuar dhe i i ngazëllyer nga kthimi në ndeshje. Mund futbolli të na sjell qetësi në mendje. Në rastin më të keq, kur kishte shumë raste të vdekjen çdo ditë, askush nuk ka dashur të luajë futboll. kushti i vetëm ishte që të lutemi dhe të besojmë. Shpresoj se kjo përvojë dramatike i ka lëshuar të gjithë në tokë, madje edhe ata në botën tonë, duke ulur disa numra absurde. Është koha që të rifillojmë dhe të bëjmë gjithçka më njerëzore dhe më normale”, ka thënë Inzagi.

italiani tha se nuk mund të presë ta kyçë televizorin dhe ta shikojë ndeshjen Juventus – Milan nga Kupa.

“Më vjen keq që nuk do të ketë konkurrencë mes Ronaldos dhe Ibras, A kam pritur që Kristijano të bëhet një shënues i tillë? Ndoshta nuk është aq e jashtëzakonshme. E jap këtë shembull në zhveshtoren time, sepse e di mënyrën në të cilën trajnohet ai. Por, unë jam pak i zemëruar me të dhe Mesin. Për shkak të tyre duket se Raul dhe unë pak kemi shënuar në turnetë evropiane, deklaroi Inzagi për “Gazeta delo sport”. fb/

Таг
Back to top button
Close
Close