0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.Слајдер

Интервентниот план ќе се спроведе до крај затоа што секоја инвестиција значи подобар живот, вели Битиќи во интервју за МИА

Интервентниот план ќе се спроведе до последен момент затоа што секоја инвестиција значи подобар живот. Ќе обезбедиме онолку пари колку што е потребно за подобар живот на граѓаните во наредните неколку години, истакнува вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи во интервју за МИА.

Back to top button
Close
Close