0_Магазин.ПорталЗанимливости

Интервјуто на принцот Хари и Меган кај Опра, како и ТВ-обраќањето на кралицата, ќе се случат на 7 март

Откако британскиот принц Хари и Меган Маркл официјално објавија дека трајно ги напуштаат своите кралски должности и по најавата на кралицата Елизабета Втора за нејзина телевизиска изјава на неколку часа пред закажаното интервју на принцот и неговата сопруга кај Опра Винфри, западните медиуми почнаа да шпекулираат околу тоа - кому ќе му припаднат нивните должности?

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close