СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Интерпол има околу 50.000 досиеја на терористи

Базата на податоци на Интерпол содржи околу 50.000 досиеја со податоци за терористите во светот, изјави денеска шефот на руското централно национално биро Интерпол, Александар Прокопчук.

Back to top button
Close
Close