Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Интернет-страницата на кипарскиот парламент бил цел на кибер напад, властите ја обвинија Турција

Интернет-страницата на Претставничкиот дом на Кипар беше предмет на кибер напад на 5 април, а властите за тоа ја обвинуваат Турција, објави прес-службата на парламентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close