0_Sport,PortalFutbollRezultatet

Interi në Firencë fitoi vetëm një pikë

Fiorentina dhe Interi ndeshjen e fundit të xhiros së 16-të e përmbyllën me rezultat 1:1. Zikaltrit e Milanos, ekipi i Interit në këtë ndeshje patën rezultat të mirë (0:1) deri para përfundimit të 90-të minutave, kur lojtari kundërshtar Vllahoviq, arriti të shënojë për barazim.

Firencë, 16 dhjetor 2019 (MIA) – Fiorentina dhe Interi ndeshjen e fundit të xhiros së 16-të e përmbyllën me rezultat 1:1. Zikaltrit e Milanos, ekipi i Interit në këtë ndeshje patën rezultat të mirë (0:1) deri para përfundimit të 90-të minutave, kur lojtari kundërshtar Vllahoviq, arriti të shënojë për barazim.

Në vend se me tre pikë, Interi nga Firenca u largua me vetëm një pikë të fituar dhe u kthye në krye të tabelës në Seria A, pasi që pasditen e së dielës Juventusi (i dyti në tabelë), e fitoi Udinesën me rezultat 3:0. Interi e Juventusi kanë grumbulluar nga 39 pikë, ndërsa në vend të tretë renditet Lacio, me 33 pikë të fituara. oxh/

 

Таг
Back to top button
Close
Close