0_Sport,PortalFutbollRezultatet

Interi kundërshtar i Napolit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë

Në çerekfinalen te Kupës së Italisë, Interi dje e mposhti Fiorentinën me rezultat 2:1 dhe u kualifikua për në gjysmëfinale, ku të ballafaqohet me Napolin.

Milano, 30 janar 2020 (MIA) – Në çerekfinalen te Kupës së Italisë, Interi dje e mposhti Fiorentinën me rezultat 2:1 dhe u kualifikua për në gjysmëfinale, ku të ballafaqohet me Napolin.

Fitoren klubit milanez ia sollën Kandreva dhe Barela, ndërsa për Fiorentinën shënoi Kaseres.

Ndeshja e parë e gjysmëfinales do të luhet më 12 shkurt në Napoli, ndërsa ndeshja kthyese më 4 mars në Milano.

Në gjysmëfinalen tjetër ballafaqohen Juventusi dhe Milani. bs/

Таг
Back to top button
Close
Close