0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Interi i gatshëm të paguajë 35 milionë euro për Kulushevskin

Lojtari i mesfushës të Parmas, Dejan Kulushevski, i huazuar nga Atlanta, mundet së shpejti të largohet nga Interi, transmeton "Korriera dela Sera".

Milano, 12 dhjetor 2019 (MIA) – Lojtari i mesfushës të Parmas, Dejan Kulushevski, i huazuar nga Atlanta, mundet së shpejti të largohet nga Interi, transmeton “Korriera dela Sera”.

Sipas medias, Interi është pajtuar t’i paguajë Atlantës 35 milionë euro për suedezin 19-vjeçar me origjinë maqedonase.

Klubi i Milanos dëshiron ta realizojë transferin në janar, por problem është kjo që ai është huazuar në Parma deri në fund të sezonit.

Kulushevski 19-vjeçar këtë sezon ka 15 paraqitje në Serinë A, ku, ka arritur tre gola dhe ka shënuar tre asistime.

Таг
Back to top button
Close
Close