0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Interi arriti marrëveshje me Totenhemin për Eriksenin

Mesfushori i Totenhemit, Kristian Eriksen është një hap afër transferit në Inter. Pas shumë negociatash, "Neroazurët" arritën marrëveshje me "Sparsët" për kompensimin për transfer të danjezit. Ai vle 20 milionë euro, së bashku me bonuset, deklaroi gazetari i "Gazeta delo Sport", Nikollo Shira në Tuiter.

Milano, 24 janar 2020 (MIA) – Mesfushori i Totenhemit, Kristian Eriksen është një hap afër transferit në Inter. Pas shumë negociatash, “Neroazurët” arritën marrëveshje me “Sparsët” për kompensimin për transfer të danjezit. Ai vle 20 milionë euro, së bashku me bonuset, deklaroi gazetari i “Gazeta delo Sport”, Nikollo Shira në Tuiter.

Mesfushori pritet të nënshkruajë kontratë deri në verën e vitit 2024. Paga e tij në Inter do të jetë 10 milionë euro për sezon.

Eriksen është futbollist i Totenhemit prej verës së vitit 2013. Në fushatën e deritanishme, danezi ka 3 gola dhe 3 asistime në 27 ndeshje nga të gjitha turnetë.

Kontrata e tij aktuale me klubin londinez skadon gjatë verës dhe ai nuk deshi ta vazhdojë. ab/

Таг
Back to top button
Close
Close