0_Спорт.ПорталФудбал

Интер се договори за трансфер на Дармијан

Интер ќе биде засилен со дефанзивецот на Парма, Матео Дармијан, пренесува „Тутомеркатовеб“.

Милано, 4 септември 2020 (МИА) – Интер ќе биде засилен со дефанзивецот на Парма, Матео Дармијан, пренесува „Тутомеркатовеб“.

Според изворот, 30-годишниот Италијанец ќе ги чини „неро-азурите“ два милиона евра. Договорот се очекува да биде одобрен на почетокот на следната недела.

Во сезоната 2019/20, Дармијан одигра 34 натпревари за Парма, на својата сметка има еден гол и една асистенција. Порталот „Transfermarkt.com“ ги проценува трошоците на дефанзивецот на 6,5 милиони евра. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close