0_Спорт.ПорталФудбал

Интер победи за прв пат по еден месец, завршувајќи ја низата од четири средби без триумф

По голем пресврт и негатива од два гола, тимот на Интер попладнево извојува победа над Торино со 4:2 во 8. коло од Серија А.

Милано, 22 ноември 2020 (МИА) – По голем пресврт и негатива од два гола, тимот на Интер попладнево извојува победа над Торино со 4:2 во 8. коло од Серија А.

„Нероазурите“ победија за прв пат по четири натпревари на сите турнири. Последен пат тимот на Антонио Конте забележа триумф на 24 октомври на натпреварот против Џенова со 2:0.

Интер со 15 бода е на 5. место на табелата во Италијанскиот фудбалски шампионат. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close