0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Интер не сака да плати ни евро за Видал

Каталонскиот клуб сака „симболична сума“ слична на онаа за Иван Ракитиќ, пишува „Диарио Спорт“.

Милано, 10 септември 2020 (МИА) – Раководството на Барселона ги прекина разговорите со Интер за Артуро Видал, пишува„ Газета дело Спорт“. Причината е неподготвеноста на италијанскиот клуб да плати сума за трансфер на чилеанскиот играч за врска.

– Нема да платиме ниту едно евро!, се заканиле наводно од „Меаца“, тврди изданието.

Каталонскиот клуб сака „симболична сума“ слична на онаа за Иван Ракитиќ, пишува „Диарио Спорт“.

„Нероазурите“ и Видал претходно постигнаа договор за личните услови на играчот.

Таг
Back to top button
Close
Close